1. Imajte na umu ciljeve čitave organizacije, a ne samo ciljeve i interese u vašoj nadležnosti.
2. Dobro procenite prednosti i slabosti odeljenja kojim rukovodite, i kako ce one uticati da se ostvare ciljevi kompanije i zadovolje potrebe vaših korisnika.
3. Ne donosite zaključke prerano! Naprotiv, budite stalno spremni za nove prilike koje vam se ukažu – bilo da povećate kvalitet ili smanjite troškove. Nemojte ograničiti vaše razmišljanje na ono što su bili vaši ciljevi prošle godine i na načine kako ste te ciljeve ostvarili prošle godine.
4. Konsultujte se sa onima od kojih zavisi sprovođenje vaših planova, kao i sa drugima koji vam mogu pomoći. Ukoliko potražite mišljenje zaposlenih prilikom postavljanja ciljeva, možete računati na njihov veći angažman i posvećenost njihovom ostvarenju. Oni vam takođe mogu ukazati na potencijalne slabe tačke i opasnosti koje vi ne vidite.
5. Odredite razuman broj ciljeva, vodeći računa da doprinesu ciljevima čitave organizacije, i da su ostvarivi od strane vašeg odeljenja. 6. Rasporedite ciljeve po prioritetima – oni najvažniji na vrh lestvice, oni manje važni na dno!
6 . Rasporedite ciljeve po prioritetima – oni najvažniji na vrhlestvice, oni manje važni na dno!
7. Vodite računa o mogućim ograničenjima – koja vam mogu biti nametnuta od strane vaše kompanije ili potrebom da uskladite svoje aktivnosti sa drugim odeljenjima.
Izvor: www.plark.net